تناسب فکری

مهمترین راز موفقیت (درسی بزرگ از خاطره ای شیرین)

به نام خدای مهربان

سال های زیادی است که با تمرکز بالا اصول موفقیت را دنبال می کنم.

کتاب های زیادی را مطالعه کردم و دوره های مختلفی از اساتید مطرح را شرکت کردم و به لطف خدا زندگی و شرایط فعلی من با چند سال قبل (سال 94) در تمام جنبه های زندگی اصلا قابل مقایسه نیست.

این تغییر نتیجه اشتیاق و استمرار در یادگیری و مهمتر از آن بکارگیری اصولی است که بعنوان اصول موفقیت معرفی شده اند.

زندگی افراد موفق بسیاری را مطالعه کردم و مستندهای متعدد درباره موفیت افراد ثروتمند و شاخص در هر صنفی را تماشا کردم.

چیزی که همیشه برام جای سوال باقی میگذاشت این بود که چرا افراد موفق به اصولی که من یادگرفته ام و در زندگی خودم به کار میگیرم اشاره ای نمی کنند.

هیچ کدام از حرف هایی که در کتابها خوانده و در سمینارها شنیده بودم را از زبان افراد موفق و ثروتمند نمی شنیدم و این برای سوال بزرگی ایجاد کرده بود که افراد موفق چطور موفق شده اند؟

آنها که هیچ کتاب موفقیتی نخوانده اند و هیچ دوره ای برای یادگیری اصول موفقیت نگذرانده اند.

به دنیال کشف قانونی بودم که سبب موفقیت افراد شده است، بدون اینکه تلاش برای یادگیری اصول موفقیت داشته باشند.

اشتیاقم برای کشف این قانون وقتی با افراد زیادی مواجه شدم که علیرغم مطالعه و پیگیری چندین ساله اصول موفقیت، تغییر خاص و چشمگیری در زندگی آنها رخ نداده بود بیشتر شد.

و تصمیم گرفتم یادگیری قوانین و اصول موفقیت را متوقف کنم و به دنبال کشف قانونی باشم که سبب موفقیت بسیاری از افراد شده است.

ظاهرا این قانون در آموزشها به کار گرفته نشده بود چون اگر به کار گرفته شده بود من باید حتما آن را می آموختم و شرایط زندگی بسیار متفاوتی با شرایط فعلی را تجربه می کردم.

مواجه شدن با خبر موفقیت دوستی قدیمی مرا به فکر فرو برد که چه چیزی باعث موفقیت او شده است، چون کاملا او را می شناختم و با او دوستی قدیمی داشتم و همچنین اطلاع داشتم که پیگیر مطالعه کتب موفقیت و شرکت در دوره های آموزشی نیست.

آگاهی از گذشته این فرد و اطلاع از موفقیتی که کسب کرده بود مرا به فکر فرو برد که چه عاملی در او سبب موفقیتش شده است.

خاطراتی که با او داشتم را مرور کردم و به طرز شگفت انگیزی راز موفقیت او برای من آشکار شد.

 به محض اینکه این آگاهی را کسب کردم در ذهنم زندگی افراد موفق بسیاری که مطالعه کرده بودم مرور شد و به وضوح دیدم که همه آنها از این قانون مشترک استفاده کرده اند و سپی به وضوح برای من روشن شد که تغییراتی که در این چند ساله در زندگی من ایجاد شده است تنها به دلیل به کارگیری این اصل مهم و تاثیرگذار است که در آموزش های اصول موفقیت چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

بنابراین احساس کردم باید این آگاهی رابا شما دوستان خوبم به اشتراک بگذارم تا دوستانی که تصمیم گرفته اند خالق زندگی خود باشند و شرایط متفاوتی در زندگی را تجربه کنند از این اصل مهم آگاهی پیدا کنند و آن را در زندگی روزمره خود به کار گیرند که مطمئم باور کردن این اصل شگفت انگیز و به کارگیری آن در زندگی تغییرات شگرفی در موفقیت دوستانم ایجاد خواهد کرد.

منتظر خوندن نظرات شما دوستان خوبم هستم

ارادتمند شما: رضا عطارروشن

 

مهمترین راز موفقیت (تصویری)


دانلود این فایل

 

مهمترین راز موفقیت (صوتی)

 

دانلود این فایل

6 دیدگاه
 1. سلام
  منم به سهم خودم به علی آقا تبریک میگم.من همیشه فایلهای صوتی شما رو گوش میدم.اما از ارتعاش صدا و هیجان توام با شادی که در صدای شما موج میزد،میشد خوشحالی قلبی تون رو برای دوست تلاشگرتون حس کرد.
  بارها گفته ام،منهم آدمی هستم که علیرغم همه ی رنجی که در حال حاضر دارم،چون به شکر خدا انسان مثبت اندیش و تلاشگر هستم هربار که فراز و نشیب روزگار منو با شدت به زمین کوبیده.باز قویتر از قبل برخاستم. در حالی که حتی خودم هم باور نمیشد در عین ناتوانی جسمی و مالی دست به یک کار اقتصادی زدم که تنها خدا حمایتگر منو دوستانم هست که خالصانه و عاشقانه و با انرژی مثبت کنارم دلسوزانه زحمت می کشند و کار میکنند. بقول شما حسادتها دشمنی ها کارشکنی ها و……هم نتوانسته تا الان به لطف خدا جلوی پیشرفت ما را بگیرد.اما بگم خدمتون آن همه غمی را که بر دل و جانم سنگینی میکند را تبدیل کردم به عشق در کارو هرکسی وارد محیط کارمان میشه دقیقا به این‌نکته اشاره میکنه که چقدر اینجا حس مثبت و خوبی در جریان هست. اینها بجز لطف خدا نیست دوستانم هدیه ی خدا هستند. گریه های شبانه ام شب زنده داری هایم و دردهای جسمانی ام همه و همه را فقط برای خودم نگهداشته ام ولی در کار اگر شما مرا ببینید محال است حتی ذره ای به مخیله تان خطور کند که چه دردی را تحمل میکنم!!!! بارها از دیگران شنیده ام خوش بحالت همیشه میخندی، اصلا انگار غمی نداری از این شرایط اقتصادی و….و من فقط لبخندی میزنم و در دلم میگویم، خدا هست و خدا هست و خدا هست….تا او هست من غم و غصه ای ندارم.

  مطمئن بودم که من و تیم کاری ام موفق خواهیم شد.چون یک کار جدید در کشور و استان انجام میدهیم.اما حالا با این حرفهای صادقانه و مثبت شما خوشحال شدم،انگار که به من تبریک گفتید!!!!!!

  از صمیم قلبم برای همه ی آدمهای صادق و تلاشگر آرزوی کامروایی و تندرستی دارم.

  و برای شما که به یادمان می آورید، آنچه را در روزمرگی ها فراموشمان میشود.رسالت شما همین هست
  که در انجامش هم انصافا کم نمیگذارید.

  بهترین ها را برایتان آرزومندم❤💙💚

  0
  • رضا عطارروشن 2019/01/03 در 21:29 پاسخ

   سلام دوست گرامی
   از صمیم قلبمان به شما دوست فوق العاده تبریک میگیم
   و خدا رو شکر میکنم که بهترین ها را در جمع خود داریم
   به لطف خدا به نتایج عالی دست پیدا می کنید
   ساز و کار جهان این است که پاسخ احساس خوب را با موفقیت می دهد
   منتظر خبرهای خوب شما هستیم

   0
 2. سلام آقای عطار روشن ممنون از اشتراک اگاهی تون
  خیییییلی لذت بردم
  واقعا نکات ارزشمندی بود

  0
 3. محمد اسماعیلی 2018/12/18 در 19:55 پاسخ

  سلام استاد خوبم ممنون از این فایل زیبا و قشنگتون چقد اموزنده و پر از نکات مثبت و کلیدی بود به نطر من هم اصلی ترین قانون برای رسیدن به موفقیت هم همینه که در هر جایگاهی هستیم وطیفمون رو به نحو احسنت انجام بدیم و از کارمون لدت ببریم با این باور که خداوند حواسش به همه چیز هست و به لیاقت ما پاسخ میده و مارا به شرایط مناسبتر هدایت میکنه علی اقا بخوبی از این قانون استفاده کرد و من هم بهش تبریک میگم و ارزوی پیشرفت در تمام جنبه هدی زندگی را براش ارزومندم دنیا همش بر اساس قانون و نطم هستش سپاسگزارم

  0
 4. محمد اسماعیلی 2018/12/18 در 19:47 پاسخ

  سلام استاد خوب و دوست داستنی فایل بسیار ارزشمندی بود واقعا اموزنده بود و پر از نکات مثبت و اثر بخش این اصلی ترین قانون زندگی بود که توصیحش دادید و دوستمون علی اقا هم خوب رعایتش کرده بود من هم خودم همچین وصعیتی رو در یک شرکت خصوصی طی کردم و از یک کارگر زیر دست بنا به بالاترین درجات در شرکت رسیدم چون کارم را خوب انجام دادم و داشتم ناخود اگاه این قانون را رعایت میکردم خوشحالم که خداوند متعال من را به این مسیر زیبا هدایت کرد به امید عمل به این قوانین و ایحاد انگیزه و باور درست سپاسگزارم

  0
 5. ندا معتمدنژاد 2018/12/18 در 16:18 پاسخ

  سلام
  ماهم به آقا علی تبریک میگیم.براستی ،خلایق هرچه لایق.ازاستاد عزیز نیز بابت چنین ریزبینی و آگاهانه رفتار کردن ،سپاسگزارم.
  خوشبینی وخوشحال شدن بابت موفقیت دیگران ،در واقع چیزی بیش از نیمه موفقیت برای خودم است.
  فایلی پر معنا ومملو از آموزه های باارزش برای رسیدن به موفقیت در هرکاری وهرعملی است وحتما بسمع ونظر خودرسانید

  1+

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 comments