تناسب فکری

برای لاغر شدن باید عاشق باشید

به نام خدای مهربان

35 سال از زندگی خود را چاق بوده ام و تنها چند سال است که به لطف خدای مهربان در شرایط متفاوتی هستم. بنابراین شرایط دنیای چاق ها را به خوبی درک می کنم و از طرفی با دنیای متناسب ها آشنایی دارم.

هدف من در سرزمین لاغرها تجربه افکار و باورهایی است که به شکل ساده تری ما را در مسیر متناسب شدن هدایت کند و به اشتراک گذاشتن این آگاهی با افرادی است که عاشق متناسب شدن هستند.

همه ما می دانیم که در هر موضوعی در جهان هستی افرادی در سطح متوسط و عده ای در سطح بالا هستند. به عنوان مثال انسانهای زیادی دوست دارند آواز بخوانند اما فقط عده کمی در این زمینه پیشرفت کرده و مانند استاد شجریان شاخص می شوند.

عده زیادی از انسانها دوست دارند فوتبال بازی کنند اما عده کمی از آنها مانند مسی، رونالدو، زیدان و … در جهان فوتبال شاخص و ماندگار می شوند.

تفاوت این همه اختلاف بین نتایج افراد چیست؟

به نظر من تنها عاملی که سبب اختلاف بین افراد در کسب نتایج می شود، عشق است.

افرادی که دوست دارند به فلان موفقیت برسند تنها تا سطح متوسط پیش می روند اما افرادی که عاشق رسیدن به آن موفقیت هستند شرایط بسیار متفاوتی را تجربه می کنند.

در موضوع لاغری هم دقیقا روال موفقیت به همین شکل است. افرادی که چاق هستند به دو دسته تقسیم میشوند، گروه اول افرادی است که دوست دارند لاغر شوند و گروه دوم افرادی است که عاشق لاغر شدن هستند و نتیجه این دو گروه بسیار متفاوت است.

شما اگر اضافه وزن دارید و به فکر لاغر شدن هستند باید ابتدا مشخص کنید در کدام دسته قرار دارید.

دوست دارید لاغر شوید یا عاشق لاغر شدن هستید؟

مسیری که برای لاغر شدن در پیش می گیرید در کسب نتیجه نهایی شما بسیار تاثیرگذار است.

این موضوع مهم را در فایل آموزشی این بخش به طور مفصل برای دوستانم توضیح داده ام و امیدوارم با استفاده از این محتوا تصمیم قاطع خود را بگیرید که میخواهید در کدام گروه برای حرکت به سمت لاغر شدن قرار بگیرید.

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

 

برای لاغر شدن باید عاشق باشید (تصویری)


 

برای لاغر شدن باید عاشق باشید (صوتی)

 

3 دیدگاه
 1. نکات مهم لاغر شدن :
  با ذهن خود همسو شویم .تمرین کنیم این دو عادت را از سر خود بیندازیم .

  ۱- به خوردن فکر نکنید .
  ۲- به چاقی فکر نکنید .

  به جای چاقی
  ۱- به لاغری توجه کنید .
  ۲- به لاغر شدن بیندیشید .
  ۳- به جای فکر کردن به خوردن یا عذاب وجدان سعی کنید به مواد غذایی بی توجه باشید . آرام آرام نگاهتان را تغییر دهید . با مواد غذایی ، خیلی عادی و طبیعی برخورد کنید . آنها سم نیستند که دائما از آنها فرار کنید . آنها نعمت خدا هستند و برای رفع نیاز جسم آمده اند.
  ۴- به لقمه های اضافه فکر نکنید .

  ۵- توجه کنید ذهن چاق ، خود را از خوردن بازمیدارد و در ازای آن مدام به آن فکر میکند . با فکر کردن به آن دل آن را میخواهد و چون ما ناخوداگاه عادت کردیم خودمان را منع کنیم و جلوی خود را بگیریم ذهن گرسنه تر میشود . هر چقدر این جنگ درونی بیشتر شود حمله کردن ذهن به غذا بیشتر است و باز با عذاب وجدان دوباره جنگ درونی آغاز میشود .

  ۶- با ذهنتان صلح کنید . با اندامتان صلح کنید . آنها را نوازش کنید و با آنها صحبت کنید . به جسمتان ابراز عشق کنید . این کارها همه ذهن را آرام میکند . ذهن هم کم کم دست از جدال بر میدارد ‌.

  ۷- با پرورش افکار لاغر کننده ذهنتان را لاغر کنید . جسم خود بخود لاغر می شود .آگاهانه افکار خود را به سمت لاغری هدایت کنید تا ذهنتان عادت کند افکار لاغری بپروراند . دقت کنید افکار لاغری نخوردن و ورزش کردن نیست . لذت بردن از لاغر شدن و تجسم اندام ایده آل است . عشق و آزادی در لاغر بودن است . لباسهای زیباپوشیدن است و ….

  ۸- برای لاغر شدن باید عادت ذهن را از فکر کردن به چاقی و خوردن رهانید . فکر کردن به خوردن ذهن رو گرسنه میکند . تا جاییکه میتونید آگاهانه به غذا خوردن فکر نکنید . اینکه کم خوردم . زیاد خوردم . پرخوری کردم . اندازه خوردم . چی بخورم ، چی نخورم ، این خوشمزه است اون بدمزه است . ورزش کنم ورزش نکنم حوصله دارم حوصله ندارم . فعالیتم کم بود زیاد بود و …. فکر نکنید
  فکر به خوردن باعث میشه ذهن احساس گرسنگی کنه و میل انسان به خوردن بیشتر بشه .

  ۹- به جای فکر کردن به این موارد سعی کنید هنگام خوردن غذا از طعم غذا لذت ببرید و مواقع دیگر خودتان را به سایر علاقه مندیهای خود مشغول کنید .

  چاقها شاید اگر کل روز را جمع کنیم تنها دو ساعت بخورند اما در ۲۲ ساعت دیگر به آن فکر میکنند و این ۲۲ ساعت آنها را چاق کرده نه آن دو ساعت . چاقها اصلا از غذا خوردن لذت نمیبرند و حس چشایی در آنها بسیار کم فعالیت میکند .

  ۱۰ – حس چشایی خود را تقویت کنید تا طعم غذا را حس کنید .
  حس کردن طعم غذا هدف ذهن است .

  ذهن با حس کردن طعم غذا زودتر سیر می شود و اگر میبینید هنوز سیر نشده اید بازهم لقمه ای که به دهان گذاشته اید را کاملا بچشید و حس کنید . این حس نوازشیست که شما با آن ذهنتان را آرام میکنید .
  ِ
  یکی از عادات انسانهای لاغر بر خلاف انسانهای چاق اینست که آنها برخلاف چاقها از غذای خود همان لحظه لذت میبرند و بعد دیگر اصلا به آن فکر نمی کنند .
  🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

  ما باید بتوانیم به این کارها عادت کنیم تا لاغری را در وجود خود نهادینه کنیم و الگوهای ناخوداگاه ما به مرور زمان از چاقی به لاغری تغییر کند .

  این هدف لاغری با ذهن است .

  2+
 2. سلام .
  یکی از موانع مسیر لاغری تصور استپ وزنیست . البته این تصور حتی ممکن است واقعا هم رخ داده باشد و ما از دیدن واقعیت باور استپ وزنی را در ذهن خود بپرورانیم .
  ما یاد گرفتیم که روند کاهش وزن ما ادامه دارد . یعنی جسم در هر زمان دارد ما را به وزنی که در ناخوداگاه ذخیره شده میرساند اگر با استپ وزنی مواجه شدید نترسید این استپ به دلیل اینست که در ضمیر ناخوداگاه ما سالیان گذشته وزنی که در ان استپ کرده ایم ثبت شده است و استپ واقعی جسم نشان از این دارد که ذهن بر روی این عدد مانور میدهد . چرا که طبق عادات گذشته این وزن را نقطه ی امنی میداند که بدن میتواند زندگی سالم و متناسبی داشته باشد . اما ما بر خلاف ذهنمان میخواهیم باز هم روند کاهش وزنمان ادامه پیدا کند . پس دچار دوگانگی با ذهن میشویم و تا موافقت ذهن ناخوداگاه را برای کاهش وزن به دست نیاوریم او با ما همسو نخواهد شد و تا ما و ذهنمان با هم همسو نشویم کاهش وزن با تاخیر مواجه میشود .
  اما راه چاره چیست و چطور میتوان از این چالش عبور کرد .
  ۱- ابتدا باید این مانع را بپذیریم که ذهن در وزن استپ شده احساس امنیت می کند .
  ۲- باید بتوانیم این وزن استپ شده را در نظر ذهن نقطه ی ناامن در نظر بگیریم . یعنی بوسیله ی احساسمان حس ناامنی در این وزن را به او نشان دهیم . به او بگوییم وزنی که من میخواهم به آن برسم وزن …. است و من هنوز به وزن ایده آلم نرسیده ام که بخواهم تثبیت وزن را تجربه کنم . یعنی کارکردن بیشتر روی ترموستات ذهنی تا عدد دلخواه در ضمیر ناخوداگاه حک شود .

  ۳- احساس امنیت در وزن دلخواهمان را با تمام وجود لمس کنیم . احساس رهایی . احساس آزادی . احساس نشاط و شادی از وزن دلخواه .

  ۴- بدانیم درست است که ذهن اضافه وزن زیادی را از دست داده است اما ما هنوز به نقطه ی پایان نرسیده است و برای رسیدن به نقطه ی پایان باید بتوان عشق به هدف را بیش از پیش در ناخوداگاه حک کرد .
  ۵- همسو شدن با ذهن . یعنی به اهداف ذهن در لاغری بیشتر توجه کنیم .
  آزادی و امنیت-عشق و زیبایی- سلامتی و بقا – راحتی و لذت – قدرت و توانمندی

  لاغر شدن آسانترین کار دنیاست .
  لاغر شدن لذتبخش ترین کار دنیاست .
  من توانمندترینم .
  سلامتی در وزن ایده آلم برای من حتمیست .
  ۵۵ کیلو بهترین وزنیست که من در آن وزن آزادی و امنیت تمام دارم .
  من در وزن ۵۵ زیباترین خودم هستم .
  من عاشق لاغر شدن و رسیدن به ۵۵ کیلو هستم .
  من اکنون چاق هستم و چاقی خود را میپذیرم و میخواهم به وزن دلخواهم برسم . کاهش وزن با قدرت ذهن بسیار راحت و لذتبخش است .
  روند کاهش وزن من ادامه دارد ……
  روند کاهش وزن من ادامه دارد …‌.

  1+
 3. شهرزاد صفوی 2019/05/10 در 10:23 پاسخ

  با سلام و خسته نباشید بسیار سپاسگزارم بخاطر اینکه برنامه لایو را اینجا هم گذاشتید چون در اینستال خیلی کند بود و قابل استفاده نبود حداقل برای من ، بخاطر سرعت اینترنت ولی اینجا بهره بردم بسیار سپاسگزارم ارزوی بهترینها را برایتان دارم موفق باشید.

  3+

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 comments