تناسب فکری

برای خوشبخت شدن منتظر نباشید

به نام خدای مهربان

سالهای زیادی از زندگی خود را در سختی و رنج سپری کردم

بارها تغییر شغل دادم، درآمد پایینی داشتم، سرمایه گذاری هایم با شکست مواجه شده بود، رابطه مناسبی با همسر و اطرافیانم نداشتم، مشکلات جسمی زیادی از جمله اضافه وزن زیادی داشتم، اعتماد به نفس بسیار پایینی داشتم و خلاصه مجموعه ای از مسائل و رنج هایی که احتمالا شما هم بخشی از آنها را تجربه کرده اید.

در تمام آن سالها عامل مشکلاتم را دیگران می دانستم، بخشی از ناکامی هایم را به دلیل شرایط خانوادگیم می دانستم، بخشی از آن تقصیر دولت بود، مشکلاتم در روابط را به پای همسرم می گذاشتم و شکست های مالی را به خاطر بدشانسی و خشم خدا می دانستم.

34 سال در این شرایط زندگی کردم و همیشه منتظر بودم تا شرایطی فراهم شود و تغییرات کلی در سیستم کشور و وضعیت اقتصادی و روابط ایران و آمریکا و بسیاری مسائل دیگر ایجاد شود بلکه زندگی من تغییر کند و به اصطلاح آب خوش از گلوی من پایین رود.

اما این اتفاق هیچ وقت رخ نداد و ظاهرا هنوز هم رخ نداده است اما تفاوت من با چند سال گذشته این است که یاد گرفتم دیگر منتظر شرایط برای تغییر کردن نباشم و خودم مسئولیت زندگیم را به عهده بگیرم و به اتکا به خداوندی که درون من است زندگی خودم را بسازم و تلاش کنم تا روزی که زنده هستم در مسیر رسیدن به خواسته های خودم حرکت کنم.

امروز که به لطف خدای مهربان در شرایط بسیار متفاوتی با چند سال قبل خود هستم همچنان همه شرایط پیرامون من به همان شکلی است که در گذشته بود ولی من دیگر آن من گذشته نیستم.

تجربه زندگی کاملا متفاوتی که در طی این سه سال اخیر داشتم چنان اشتیاقی در من ایجاد کرد که آنچه درک کردم و سبب تغییر و نحوبی عظیم در زندگیم شده است را با افرادی که به رویای زندگی بهتر را دارند به اشتراک بگذارم

و این فایل تصویری بخشی از این تجربه گرانبهاست

امیدوارم با استفاده از آن و سعی در عمل کردن به آنچه گفته شده است گام مهمی در تغییر زندگی خود بردارید

ارادتمند شما: رضا عطارروشن

 

برای خوشبخت شدن منتظر نباشید (صوتی)


Download

 

برای خوشبخت شدن منتظر نباشید (صوتی)

 

Download
5 دیدگاه
 1. سلام بر استاد خوبیها جناب آقای استاد رضا عطار روشن .
  از مشهد مقدس نائب الزیاره هستم . استاد درست ۹ ماه پیش یکماه قبل از آشنایی باشما اومده بودم زیارت . و اکنون که دوباره مشرف شدم به زیارت آقامون استاد زمین تا آسمون حسم با اون زمان فرق میکنه .
  البته که امام رضا ع نیروی عظیم الهیشون در همه جا پخشه و عشقش به دلهاست اما استاد این بار که وارد شهر مشهد شدم عجیب حس و حالم فرق میکرد . استاد اصلا باورتون نمیشه امام رضا خودش می کشید می کشید می کشید . میبرد . امروز که دیگه هیچی استاد از طرف هتلی که از طرف محل کار همسرم هست تا حرم یه بیست دقیقه یک ربعی با ماشین راهه امروز به همسرم گفتم میخوام به عشق امام رضا پیاده برم تا خود حرم . استاد چه پیاده رویی کردم . ان شاء الله به زودی قسمت همه ی آرزومندان بشه . استا اصلا پاها خودش میرفت . عشق آقا می کشید . بدون ادیت با لذت . توی اون شلوغی دقیقا وقتی ما میخواستیم از خیابون رد بشیم چراغ قرمز برای ماشینها روشن میشد و ماشینها ایستاده بودند . همسرم به شوخی میگفت چیه چه خبره چرا ماشینها می ایستند تا ما رد بشیم نکنه وردی چیزی خوندی 😃😃😃 گفتم نیروی عشق به امام رضا نگهشون میداره . استاد چقدر تغییر کردن خوبه .
  من ۹ ماه پیش کجای دنیا بودم و امروز کجای دنیام .
  من و این همه خوشبختی حقیقت داره
  استاد من احساسم خیلی تغییر کرده .
  جسمم خیلی تغییر کرده افکارم خیلی تغییر کرده رفتارهای ناخوداگاهم خیلی تغییر کرده . استاد شما چه راهی رو در پیش دیدگان ما گشودین .
  ابتاد من راه شما رو ادامه میدم و در حد توان خودم لاغری و خود دوستی و بهترین احساسات رو تا جاییکه بتونم گسترش میدم .
  استاد عزیز میدونم که شما نظرتون انقدر بلند شده که خوشحال میشید از گسترش لاغری .
  اینجا اومدم یه ایده به ذهنم رسید .
  استاد میخوام دوره ۱۱۰ روزه و تقسیم بندی دهه ی اول و دوم و … بزارم بیشتر روی الگوهای فکری احساسی کار کنم . اینجوری کسانی که میان در دوره ی شما شرکت کنند دوره تون رو خیلی بهتر درک میکنند .
  استاد دوره ی شما خیلی کامله . اما دوست دارم در این راه ایده هایی که به ذهنم میرسه رو عملی کنم . الان داریم با بچه ها دوره رو دوباره دوره میکنیم و استاد هممون دریافتها و یادگیریمون بیشتر شده .
  دوست دارم به دیگران کمک کنم . قبلا ایده ی دوره بهم اومده بود اما وقتی اومدم زیارت راهش برام گشوده شد .
  البته دوره رو کاملا رایگان برای دیگران میزارم چون اعتقاد دارم نیروی الهی وجود امام رضا هدایتگرشه و کاملا تاثیرگزاره .
  البته الگوهای چاق کننده نمیگم چون ممکنه نتیجه ی عکس بده .
  اما میدونم الگوهای فکری عالی جهت خوددوستی و رسیدن به تناسب اندام به ذهن ها هدایت میشه . چون خدا شاهده نیتم خیره . میدونم که حسم رو کاملا درک میکنید . میدونم که بهترین نتایج به لطف الهی گرفته خواهد شد . راستی یه ایده به ذهنتون رسیده بود که همایش بزارید . استاد عالیه . تو روخدا حتما این کارو بکنید البته شما آقا هستید و عملتون قویتر از ما خانومهاست . البته اینم یه باور و در این راه خانوم و آقا هردو یک وجود هستند .
  استاد قبلا یه ایده هم به ذهنم رسیده بود .
  همسرم کارمند صدا و سیماست . ازش پرسیدم اگه بشه یه نامه بدیم به رییس صدا و سیما تا در برنامه های خانواده به خانه برمیگردیم یا خندوانه یا اینجور برنامه ها بشه این روش رو معرفی کرد . البته میدونم ممکنه تلویزیون خیلی استقبال نکنه . اما الان زمان اجرا کردنش نرسیده من اول خودم لااقل به ۶۰ برسم و زمانش که برسه به دلم میفته و امیدوارم صدا و سیما اجازه ی این کار و بده البته برادر همسرم هم بازنشسته ی صدا و سیماست و میگفت ممکنه اجازه ندن یا اسپانسر بخواد و… اما ایمان دارم یه روزی این ایده اجرایی میشه و ما از طریق رسانه ی ملی هم میتونیم به مردم اطلاع رسانی کنیم . فقط از نظر شما که مانعی نداره . اگه وقتش فرارسید و تونستم اجازه از رییس صدا و سیما بگیرم شما قبول زحمت میکنید و تشریف بیارید تا خودتون که ایجاد کننده ی این راه خوب هستید و تجربتون از ما بیشتره معرف باشید . البته اگه دوست داشته باشید . البته میگم فعلا در حد ایده است اما یه ندایی توی دلم میگه قابل اجراست فقط یکم زمان میبره . ما هم عجله ای نداریم امیدوارم این ایده اجرایی بشه .

  1+
 2. سلام و صبح به خیر
  فایل اثر گذار و پر از انگیزه ورود به درون خود و شناخت خود رو شنیدم
  میدونم که از توانایی های بشر شاید قطره ای رو استاد عزیز تو ضیح دادند ولی درهمون لحظه دیدن دانه لوبیا و رشد شگفت انگیز اون بدون هیچ کمکی از خارج و فقط با قطرات اب ، حرف استاد رو از درونم درک کردم که هرچه هست در درون ماست و با شوربختی ما از همه اون توانایی ها بی خبریم ، و مثل اب درون برکه ثابت و بی حرکت ماندیم و اگر در این بی حرکتی مثل همون اب راکد نگندیم باید خدا رو شکر کنیم .
  در سنی که استاد و استادان دیگر به این واقعیت رسیدند بسیار جای شکر داره ولی شاید برای بسیاری از ما کمی دیر باشه ، ولی نباید ناامید شد ،باید بذر رو لابلای فاصله سنگها هم ریخت و امید جوانه زدن داشت.
  و حتما سبز خواهد شد ، باید بدرونمون بر گردیم ،جایی که رشدمون از انجا اغاز شد ، انجا را بشناسیم.
  زمان صرف کنیم ، مراقبه کنیم ، دراین مسیر مداومت کنیم ،تا درون رو بسناسیم که انوقت ذرهای از راه را رفته ایم ، نیمی از راه رو نمیشه گفت ،چون بر طرف کردن نقصها زمان می بره ،ولی دلگرم میشیم که مسیر رو پیدا کردیم .
  ممنون استادگرامی

  0
 3. افسانه روش 2019/02/01 در 21:12 پاسخ

  سلام استاد ممنون از شما خیلی عالی بود و منم لوبیا توی دستمال کاغذی کاشتم الان دو روزه منتظرم تا جوانه بزنه و رشد کنه تا به شما نشون بدم استاد منم باور دارم به توانایی خودم و درونم الان که این فایل گوش کردم به خودم قول میدم که توی این راه بمونم و روی باورم و ایمانم خیلی کار کنم و درون خودم خوب بشناسم و می دونم که موفق میشم یه حسی در درونم میکه تو می تونی و الان با استفاده از کانال شما که همشون خوب گوش کردم به خدای خوبم خیلی نزدیک شدم و من ایمان دارم به خدای خوبم و الان خیلی خس آرامش دارم در درونم خدایا شکرت که منو در این مسیر قرار دادی الهی شکرت و درآخر از زحمات شما استادم خیلی تشکر می کنم

  0
 4. افسانه روش 2019/02/01 در 20:45 پاسخ

  سلام استاد این فایلتون عالی بود خدارو شکر که شمارو در مسیر راه من قرار داد منم لوبیا رو تازه توی دستمال کاغذی گذاشتم الان دو روزه منم می خوام ببینم آدم چطوره از درون خودش شکوفا میشه و واقعا الان خیلی دارم به درونم خودم نفوذ می کنم و می بینم که خدارو شکر که یه لوبیا اینقدر از دورنش به اینجا رسیده پس منم باور دارم که خداوند منو به هم چیز می رسونه و روی باورهام دارم خیلی کار می کنم و به خودم ایمان دارم که من می تونم تغییر کنم و خداوند مرارو کمک می کنه و الان درونم یه خسی هست که من می توانم و استاد از شما خیلی ممنونم سپاسگزارم از تون

  0
 5. سلام خواهرم این فایل رو گوش داده بود و چقدر روش اثر گذاشته بود مخصوصا کلمه ی خدای درون .
  من هنوز گوش ندادم . ماشالله چقدر فایل جدید گذاشتید . من مدتیست که به سایت سر نزدم . حالا که اومدم میبینم کلی فایل عالی در جهت تناسب .
  من فایل گوش میدم و متناسب تر میشم .

  0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

321 comments